izmir iso 9001 belgesi, iso 9001 izmir, izmir ce belgesi , ce belgesi izmir , iso 22000 Belgesi , iso 22000 izmir , iso 14001 belgesi izmir , izmir de so 14001 beglesi, ohsas beglesi izmir , ohsas 18001 izmir, iso 9001 , iso 22000 , iso 14001 ,İzmir ce belgesi ve patent tescili danışmanlık hizmetleri yapan bir firma kayra
BRC izmir, BRC Belgesi , BRC kalite yönetim sistemi, BRC Belgesi
è   BRC Belgesi  ;  izmir brc Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme Takipi için 0232 364 49 03
1728 Sok. No:1- K:2-D4 ceylan apt. Karşıyaka-İZMİR    
T: 0 232 3644903
F: 0 232 3644961
Google Map Üzerinden Bize Bulun | Google+

KAYRA WEB SERVİSİ  © 2015 | Web Dizayn

CE Belgesi- ISO 9001 - ISO Belgesi - ISO 9001 Belgesi - Asansör CE Belgesi - Marka Tescil  - LVD Testleri - patent - Atex Belgesi - TSE ve Hizmet Yeterlilik Belgesi - Makina CE Belgesi  Danışmanlık, Marka Tescili 
© Copyright 2015 - Makina CE Belgesi - Ce Belgesi izmir, CE Belgesi, ISO 9001, ISO 13485,  iso 22000 belgesi 
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
        Marka Tescil Hizmeti Verdiğimiz Şehirler ;....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


izmir brc Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme Takip Hizmetleri için 0232 364 49 03 Bizi Arayınız


       BRC Global Standard: Gıda - Food
       BRC (British Retail Consortium Standard), uluslararası kabul görmüş gıda güvenliği standartlarını kapsayıcı bir çerçeve oluşturmak ve gıda güvenliğinin gelişmesine yardımcı olmak amacıyla İngiliz perakendecilerinin oluşturmuş olduğu bir standarttır. İki yıllık bir çalışma sonunda, Ekim 1998’ de   BRC- Global Standart-Food adı altında yayımlanmıştır.

       Gıda güvenliğinde küresel standartlara göre sertifikalandırılmak birçok lider gıda perakendecisinin temel gerekliliği olmuştur. BRC standardı, gıda işleyicilerinin yeteneğini değerlendirmek ve gıda güvenliği için gerekli özeni gösterdiğini gözlemlemek amacıyla İngiliz Perakendeciler birliği tarafından hazırlanmıştır. Standart şu anda tüm önemli İngiliz gıda perakendecileri ve gıda hizmet firmaları tarafından ve bunun yanı sıra tüm Avrupa, Kuzey Amerika’da tanınmış durumdadır.

BRC’nin gelişiminin arkasındaki mantık, perakendecilerin kendi teknik denetimlerini ve yine İngiltere’deki perakendeciler için gıda ürünleri sağlayan tedarikçilerin denetlendiği diğer 3. taraf denetim kuruluşlarının yürüttüğü denetimleri tek bir denetimde birleştirmektir.

BRC Standartları’nın başlıca amaçları;
 •     Uluslararası kabul görmüş gıda güvenliği standartlarını kapsayıcı bir çerçeve oluşturmak
 •     Gıda güvenliğinin gelişmesine yardımcı olmak
 •     Gıda güvenlik kriterleri ve takip prosedürlerinin standardizasyonunu sağlamak
 •     Tedarikçi taleplerine uygunluk,
 •     Gıda Güvenliğinin tedarikçiler tarafından kabulü,
 •     Tedarikçi denetim sayısında azalma,
 •     Ürün güvenlik ve kalitesinde gelişim,
 •     Verimli çalışmada gelişim ve rekabetçi pazar yapılanması sağlar.

       BRC standardı, birçok firmanın tedarikçisi olabilmek için ön koşul olması ve genel itibariyle de istenilen minimum gıda güvenliği şartlarını içermesi bakımından ticari bir “bilet” haline gelmiştir.
BRC Standartları’nın Temel Unsurları;
 •     HACCP
 •     Hammadde, ambalaj malzemeleri, katkılar ve diğer girdiler
 •     Proses şartları (Girdiden - Sevkiyata)
 •     Temel çevre ile ilgili faaliyetler
 •     Temel personel ile ilgili faaliyetler ve kuralları
 •     Tehlike ve risk analizleri
 •     Kriz yönetimi
 •     Tedarikçiler ve ziyaretçiler ile ilgili faaliyetler
 •     Eğitimler
 •     Alerjenler, genetik olarak modifikasyona uğratılmış ürünler,
 •     İzlenebilirlilik (tarladan-çatala kadar)
 •     Yönetimin sorumluluğu ve kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemi ile ilgili faaliyetler (YGG, iç denetimler, vb.)
 •     Fiziksel koşullar

BRC Belgelendirme Süreci ;
 •     Denetim süresi firmanın büyüklüğüne, çalışan sayısına ve prosesine bağlı olarak değişir.
 •     Denetim haberli ya da habersiz yapılabilir.
 •     Detaylı İngilizce rapor BRC’ye iletilir.
 •     Denetim sıklığı, denetim sonucuna bağlı 6 ay ya da 12 aydır.


BRC/IOP: Ambalaj Standardı - Packaging Standard
BRC ve IOP (Ambalajlama Enstitüsü) standardı perakendecilere ve gıda üreticilerine yasal yükümlülüklerini yerine getirme hususunda yardımcı olması amacıyla hazırlamıştır.
Standart perakendecilere gıda ürünleri için ambalaj tedarik eden firmaların denetlenmesi için genel bir temel oluşturarak tüketicilerin korunmasını sağlamaktadır.
BRC ve IOP (Ambalajlama Enstitüsü) bu standardı perakendecilerin ve gıda üreticilerinin yasal yükümlülüklerini karşılamalarında yardımcı olmak için geliştirmiştir.
BRC Global Standard: Tüketici Ürünleri - Consumer Products

       Özel markalı ürünlerle ilgili yasal yükümlülükler tedarikçilerin teknik yeterliliklerinin onaylanmasını da içeren faaliyetleri kapsar. Bu standart İngiltere’ye tüketici ürünleri tedarik eden firmaların belgelendirilmelerinde genel bir temel sağlayarak perakendecilerin yasal yükümlülüklerini yerine getirebilmelerine ve tüketicilerin korunmasına yardımcı olur.Müşteri ürünleri ile ilgili olan BRC Standardı’nın bazı bölümleri genel olarak uygulanabildiği gibi bazı bölümleri ürüne özel uygulanır.Çeşitli ürün yelpazesi bulunmasına karşın temel şartların belirlenmesi ve spesifik ürün rehberlerinin oluşturulması ile ilgili standart hem perakendecilere hem de tedarikçilere fayda sağlayacaktır.

       BRC Global Standard: Agents&Brokers
       Komisyoncu ve ithalatçı tedarikçileri, gıda güvenliği ve kalite gereklerini uygulamalı ve yasal gereklilikler ile anlaşma şartlarını karşılamalıdır. Tüm bu şartların karşılanması için komisyoncu ve ithalatçılar, tedarikçilerine yönelik birtakım uygulanabilir önlemler almalıdır. BRC Agents&Brokers, bu uygulanabilir önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol etmek için oluşturulmuş bir standarttır. ISO 9001 ve brc entegrasyonu hakkında bilgi veren firmalar.

       BRC Global Standard: Depolama & Dağıtım - Storage&Distribution
       Standart, ürünleri depolayan ve dağıtan şirketlerin değerlendirmesi için ortak bir zemin sağlayarak perakendecilere ve diğer kullanıcılara yasal zorunlulukları karşılama ve tüketiciyi koruma konusunda yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Ürünlerin taşıması ve depolamasını gerçekleştiren kuruluşların uyması gereken gereklilikleri açıklayan standarttır. izmirde brc danışmanlık yapan firma.0232 3644903